Poverený policajt Obvodného oddelenia z Myjavy vzniesol obvinenie z prečinu krádeže voči 19-ročnému Jakubovi z okresu Trenčín. Ten sa dopustil krádeže, za ktorú mu hrozia až dva roky strávené vo väzení.

“Obvinený muž dňa 9. decembra 2017 v doobedňajších hodinách prišiel do obchodného domu v Myjave, kde mal odcudziť z regálu rýchrovarnú kanvicu. Kanvicu držal pod pazuchou a takto prešiel bez zaplatenia cez pokladničnú zónu. Poškodenej spoločnosti bola krádežou spôsobená škoda vo výške cca 12 EUR,” informoval o udalosti trenčiansky policajný hovorca Pavol Kudlička.

Podobnej krádeže sa však 19-ročný Jakub dopustil aj 22. novembra 2017 v obchodnom dome v Novej Dubnici v okrese Dubnica nad Váhom. Tam mal odcudziť fľašu s alkoholom v hodnote približne 5 EUR. “Vzhľadom k tomu, že obvinený muž bol za podobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý, hrozí mu trest odňatia slobody až dva roky,” dodal Kudlička.

Zdroj: KR PZ v Trenčíne | Ilustračná foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Mladá a ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá sa zaujíma o všetko, čo sa deje okolo nej a má potrebu upozorniť na to aj svoje okolie. Miluje písanie a ak náhodou nepíše nejaký článok, rada si prečíta dobrú knihu.