Zo zločinu „obmedzovania osobnej slobody”, prečinu „porušovanie domovej slobody” a prečinu „nebezpečné vyhrážanie“ novomestský policajný vyšetrovateľ obvinil 33-ročného Juraja z Myjavy.

Obvinený Juraj 17. januára krátko po ôsmej hodine prišiel k jednému z bytových domov na
Myjave, kde žila jeho bývalá družka. Mal ju žiadať, aby zišla pred dom a ak tak neurobí, vypáči dvere. Keď to odmietla, tak sa mal vyhrážať, že zabije, alebo nejak ublíži jej bratovi. Vystrašená žena sa bála, že by mohol ublížiť jej, prípadne jej bratovi, pretože na ňu zaútočil aj v minulosti, tak zišla dole k vchodu. Cez pootvorené dvere sa Juraj pretlačil dnu a následne ju mal fyzicky napadnúť priamo vo vchode bytového domu. Juraj ju mal začať škrtiť, hodiť na zem, kopať do brucha, udierať do hlavy a vláčiť ju po vestibule. Pri tom rozbil niekoľko kvetináčov a celú dobu sa jej vyhrážal zabitím.

Napadnutú ženu mal vtlačiť až do bytu v ktorom býva. Celú dobu sa bránila, avšak nemala šancu sa útoku agresívneho muža ubrániť. Mal ju nútiť, aby šla s ním von, kde ju mal sácať dole schodmi. V ďalšom konaní voči vystrašenej a dobitej žene Jurajovi zabránili myjavskí policajti. Tých našťastie privolali pozorní susedia. Napadnutá žena utrpela zranenie, ktoré si vyžiadalo lekárske ošetrenie. Poškodená následne na útočníka podala na Obvodnom oddelení v Myjave trestné oznámenie. Policajti následne okamžite začali konať. Keď napádal svoju družku, muža obmedzili na osobnej slobode a spacifikovali ho.

“Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície celú vec prevzal a útočníka obvinil z hore uvedených trestných činov. Zároveň spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného. Sudca Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Za uvedený skutok je trestná sadzba v zmysle zákona na tri až osem rokov,” uviedla trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Obvinený Juraj je podozrivý zo spáchania ďalších skutkov. Policajti na základe príkazu sudcu Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom vykonali v mieste jeho trvalého bydliska domovú prehliadku. Pri nej našli a zaistili rôzne zbrane a strelivo, na ktorých nadobudnutie sa vyžaduje, aby bol držiteľom zbrojného preukazu. Taktiež novomestskí policajti našli zelenú sušinu. Je podozrenie že ide o marihuanu.

“Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Nového Mesta nad Váhom začal trestné stíhanie vo veci zločinu „nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a taktiež aj vo veci zločinu nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami,” dodala hovorkyňa.

Policajti zbrane, strelivo a sušinu zaistili a zaslali na expertízne skúmanie. Momentálne čakajú na výsledky znaleckých skúmaní expertov z KEÚ. Na ich základe môže byť 33-ročnému Myjavčanovi rozšírené obvinenie o posledné dva zločiny. Za tieto skutky zákon ukladá trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Zdroj/Foto: KR PZ v Trenčíne

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Mladá a ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá sa zaujíma o všetko, čo sa deje okolo nej a má potrebu upozorniť na to aj svoje okolie. Miluje písanie a ak náhodou nepíše nejaký článok, rada si prečíta dobrú knihu.