Neskutočné riskovanie so životmi odhalili policajti počas dorpavnej kontroly u maldého muža z nášho regiónu. Ten nielen podľa polície sadol na motorku opitý, no dokonca mal zákaz šoférovať na 36 mesiacov.

Policajti z Krajského družstva cestného dozoru z Trenčína v piatok podvečer predpísaným spôsobom zastavila v obci Hrašné (okres Myjava) 26-ročného Tomáša z okresu na terénnom motocykli Szuzuki. “Motocykel, na ktorom Tomáš jazdil nebol evidovaný a na premávku v cestnej premávke nebol schválený. Policajti Tomáša podrobili dychovej skúške s výsledkom 1,41 mg/l, čo predstavuje 2,94 promile alkoholu,” uviedol Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne.

Ďalej policajti pri cestnej kontrole zistili, že Tomáš má trestným rozkazom Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom uložený zákaz činnosti riadiť motorové vozidlá na 36 mesiacov (právoplatnosť rozkaz nadobudol 19. marca). Policajti vodičovi obmedzili osobnú slobodu a bol umiestnený do cely. Za tento skutok mu hrozí dvojročný trest odňatia slobody.

Zdroj: PZ SR | Foto: ilustračné pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.