Ilustračná foto

Na našom území prevládala počas štvrtka 18. januára dopoludnia premenlivá oblačnosť. Zmena v počasí nastane už čoskoro. V priebehu popoludnia sa počasie podľa meteorológov značne zhorší. Čo to pre nás znamená?

Ako píše portál imeteo.sk, cez naše územie začne postupovať frontálny systém, ktorý je súčasťou tlakovej níže. Práve tá už počas dnešného dňa robí neplechu v mnohých európskych štátoch. Sneženie by mal preto frontálny systém priniesť predovšetkým na územie severného Slovenska.

Fujavica ohrozí aj Slovensko

Podľa meteorológov sa treba na fujavicu pripraviť aj na našom území. “Sneženie a silný vietor s rýchlosťou aj 70 km/h môže komplikovať dopravu na mnohých miestach. Dnes by malo pripadnúť na severe nášho územia od 5 do 10 cm snehu. Na horách aj viac. Sneženie očakávajte už po 14:00, “ uviedlo imeteo.sk.

V súvislosti s počasím vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahy 1. a 2. stupňa na štvrtok 18. januára. Výstrahy 1. stupňa sú vydané pred poľadovicou, vetrom, snehovými jazykmi a závejmi. Druhý stupeň výstrah je vydaný pred silným vetrom na horách. 

zdroj: shmu.sk

Zdroj/Foto: imeteo.sk, shmu.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.