Naše územie sa bude v najbližších dňoch nachádzať vo veľmi príjemných teplotách. Dôvodom bude prúdenie teplého vzduchu práve od juhu, ktorého prílev bude vrcholiť pred blížiacim sa frontálnym systémom.

Podľa portálu imeteo.sk, sa zvlní v stredu 27. decembra nad oblasťou Moravy a počasie ovplyvní až vo štvrtok 28. decembra.

“Postupne by sa mal frontálny systém vydať k juhovýchodu rýchlejším smerom, a tak počítajte s tým, že vo štvrtok sa už na celom našom území rozprší. V polohách nad 1100 m n.m. sa rozsneží. V noci na piatok bude hranica ďalej klesať, a to až na 500 m n.m., pričom počas piatka hranica sneženia poklesne na 300 m n.m,” informovalo imeteo.sk.

Snehové vločky preto budete môcť registrovať najviac na severnom a východnom Slovensku. O výraznejšiu snehovú nádielku však nepôjde.

Trvalo bude snežiť v Tatrách

Podľa portálu imeteo.sk, výdatná snehová nádielka čaká počas najbližších hodín práve naše hory. Prvé zrážky by mali doraziť už v stredu 27. decembra v popoludňajších hodinách a prejsť by mali do trvalejšieho charakteru.

Výdatné sneženie sa očakáva v Nízkych i vo Vysokých Tatrách. “Vo štvrtok by malo pripadnúť najviac snehu. Za deň môže napadnúť až 30 cm snehu. Do piatka sa celková výška nového snehu v oblasti vysokých a Nízkych Tatier očakáva od 20 do 50 cm,” uviedlo imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.