Po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej verejnosť i opozícia čakala na rozhodnutie Roberta Kaliňáka o tom, či podá demisiu. Ten už svoje definitívne rozhodnutie ohlásil na tlačovej konferencii, kde sa vyjadril aj k aktuálnej politickej situácii.

Robert Kaliňák na tlačovej konferencii v pondelok 12. marca oznámil svoje rozhodnutie. “Rozhodol som sa, že na funkciu podpredsedu vlády a funkciu ministra vnútra REZIGNUJEM,” povedal jasne. Spravil tak vraj kvôli lepšej stabilite. Či tento krok verejnosti skutočne bude stačiť, ukáže až čas.

Pre ministra vnútra existuje len jedno riešenie. A to je vyšetriť vraždu, postaviť pred súd jej páchateľov, prípadných objednávateľov,” povedal v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martin Kušnírovej. Je presvedčený, že vraždu sa podarí vyriešiť. Pracuje na tom vraj najlepší možný tím. “Vražda dvoch mladých ľudí je pre mňa vec, s ktorou sa viem len veľmi ťažko vysporiadať,” priznal Kaliňák.

Zdroj: YouTube | Foto: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Dida
Zanietená redaktorka, ktorá vám prinesie tie najdôležitejšie informácie a pikošky z vášho mesta. Neuniknú jej ani podstatné témy, ktoré hýbu celým Slovenskom.