Ilustračná foto

Počas uplynulých dní nadelila Perinbaba takmer celému nášmu územiu skutočne bohatú snehovú nádielku. Bez snehovej pokrývky tak zostali len poniektoré časti východného Slovenska. Postupne však počas nedele 3. decembra začali snehové zrážky práve už aj na východe. 

Ako informoval portál imeteo.sk, po mrazivých nociach príde ďalšie sneženie a zasiahne tentokrát predovšetkým sever Slovenska. Front dorazí na naše územie v pondelok 4. decembra dopoludnia od severozápadu.

Výrazne pribudne i oblačnosti, a preto sa na mnohých miestach budú vyskytovať zrážky. Postupne sa rozsneží na viacerých miestach. V nížinách na juhozápadnej časti Slovenska to budú prevažne zrážky dažďové alebo zmiešané.

Počas nasledujúcich dní sa sneženie očakáva najviac na Kysuciach a Orave, kde lokálne môže snežiť aj trvalo. “Do stredy večera napadne celkovo na západnom Slovensku od 2 do 5 cm snehu, miestami to bude len poprašok, a to najmä v noci z pondelka na utorok. Do stredy však môže na Orave a na Kysuciach napadnúť aj viac ako 15 centimetrov snehu,” informovalo imeteo.sk.

Ranné teploty však očakávajte vyššie ako doteraz. Podľa imeteo.sk je dôvodom veľká oblačnosť a severozápadný vietor. Práve ten bude brániť výraznejšiemu radiačnému ochladzovaniu.

Teplý vzduch k nám prenikne v stredu 6. decembra a teploty budú stúpať. Nahor však pôjde i hranica sneženia a postupne sa bude vyskytovať už len na severe. V stredných i nižších polohách bude potrebné rátať so zmiešanými či kvapalnými zrážkami.

Zdroj: imeteo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com