Vážna tragická nehoda sa udiala v nedeľu 11. marca krátko po 20.00 h na D1. Okrem šiestich zranených osôb si vyžiadala aj dva ľudské životy. O udalosti informovala hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Elena Antalová.

K tragickej dopravnej nehode došlo na diaľnici D1 v k.ú-. Beluša, v smere jazdy od Žiliny na Bratislavu. Pri dopravnej nehode vyhasli dva ľudské životy a šesť osôb sa zranilo.

“Podľa doterajších zistení k dopravnej nehode došlo tak, že 21-ročný Roman z Vranova nad Topľou jazdil na dodávke Mercedes Vito. Nesprávnou technikou jazdy prešiel s vozidlom vpravo mimo jazdný pruh a pravým bokom svojho vozidla narazil do kovových zvodidiel,” uviedla hovorkyňa.

Ako ďalej informovala Antalová, v dôsledku zrážky so zvodidlami sa poškodili obe pravé kolesá. Vozidlo sa stalo neovládateľné a prešlo oblúkom vľavo cez oba jazdné pruhy a zastavilo sa na stredovej betónovej bariére. Tým vozidlo Mercedes vytvorilo náhlu cestnú prekážku vozidlám, ktoré jazdili za ním. Jedno z vozidiel, BMW 330, ktoré riadil 26-ročný Martin z Púchova, narazilo do Mercedesu. V dôsledku zrážky sa vozidlo BMW stalo neovládateľné, narazilo do stredových zvodidiel a ostalo stáť niekoľko desiatok metrov od miesta zrážky. Do Mercedesu ešte narazilo osobné motorové vozidlo VW Passat riadené 59-ročným Xavérom z Námestova, ten zrážke s dodávkou taktiež nestihol úplne zabrániť.

Vo vozidle Mercedes sa celkom viezlo sedem osôb. Dvaja muži, spolujazdci z dodávky, po dopravnej nehode zahynuli na mieste, a to 42-ročný Miroslav a 26-ročný Peter (obaja z okr. Vranov nad Topľou). 46-ročný Ladislav a 50-ročný Milan utrpeli ťažké zranenie. Dvaja muži z dodávky sa zranili ľahko a jeden (vodič) neutrpeli žiadne zranenie.

Vo vozidle BMW sa ťažko zranila 48-ročná spolujazdkyňa. Tri osoby z BMW vrátane vodiča sa zranili ľahko. Vo vozidle Passat sa nezranil nikto. Dychová skúška u všetkých zúčastnených vodičov bola negatívna. Na vozidlách a na zvodidlách vznikla škoda predbežne vyčíslená na asi 10.000 €.

“Na miesto dopravnej nehody bol prizvaný aj súdny znalec z odboru cestná doprava.
Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Považskej Bystrice začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenie a ublíženie na zdraví. Dopravu počas dokumentovania tejto tragickej dopravnej nehody riadili policajti a premávka na diaľnici bola obmedzená do 02.00 hodiny.
Príčina a miera zavinenia tejto dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania,” dodala hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Elena Antalová.

Zdroj/Foto: KR PZ v Trenčíne

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.