Policajný prezident Tibor Gašpar reagoval na odstúpenie ministra vnútra Druckera. Zvolal nečakaný brífing, na ktorom celé Slovensko informoval o svojom postupe. Odstúpi vraj len pod jednou podmienkou. 

Na Slovensku sa momentálne dejú nečakané veci. Minister vnútra Tomáš Drucker sa mal už pred niekoľkými dňami vyjadriť, či policajného prezidenta Tibora Gašpara odvolá z funkcie alebo nie. Namiesto toho musel byť hospitalizovaný v nemocnici kvôli jeho dlhoročným problémom s chrbticou. V pondelok 16. apríla nečakane zvolal tlačovú konferenciu, na ktorej podal sám demisiu. Jeho rozhodnutie prekvapilo nielen verejnosť, ale aj samotného Tibora Gašpara. Ten o deň neskôr zvolal tiež brífing, kde sa chcel k celej veci vyjadriť.

Na začiatku sa poďakoval nielen Tomášovi Druckerovi, ale aj Petrovi Pellegrinimu. “Nie som politik, som policajt, ktorý sa nevyjadruje v médiách. Šíria sa tu nejaké pseudo dôvody k mojej osobe, aby som pod týmto tlakom odstúpil. Hrá sa tu na emócie, vytvára sa tu nefunkčný obraz o policajnom zbore. Nie je dôležité, či budem policajným prezidentom hodinu, alebo niekoľko dní. Ak k tomu príde skôr, budem to rešpektovať. Ale nepáči sa mi atmosféra, v akej sa to deje,” povedal na brífingu.. “Z úcty k tisícom policajtov a k mojej rodine sa potrebujem sčasti obhajovať,” pokračoval Gašpar.

Ku svojmu odstúpeniu sa vyjadril jasne. Podľa neho by to bol krok, ktorý by vnímal ako zbabelosť, a preto musí podľa neho prevziať nad týmto rozhodnutím zodpovednosť minister. Ak ho o odstúpenie minister požiada, vraj to ihneď urobí, no stále sa tak nestalo. Sám si žiadosť o odstúpenie v žiadnom prípade nepodá.

Zdroj: cas.sk | Foto: wikipedia

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.