Slovenský raj je na rozdiel od Vysokých Tatier sprístupnený celoročne. Výnimku tvorí ferrata Kyseľ, ktorá bola sprístupnená v jeseni 2016 a je uzavretá od 1. novembra do 15. júna.

Keďže posledný čas sú poriadne mrazy, treba rátať s tým, že technické zariadenia v tiesňavách sú namrznuté a šmykľavé, preto si dajte pozor – nezabudnite si turistické mačky. Stmievať sa začína už po 16:00. Ako sa správne pripraviť na túru v zime si môžete prečítať aj na našom portáli.

V týchto dňoch však platia aj viaceré dočasné uzávery. Z dôvodu nepriechodnosti je v Slovenskom raji do odvolania uzavretá modrá značka z TZT Stratená cez Tiesňavy až po úsek Pod Hanisej.

Od 18. januára je až do odvolania uzavretá aj časť Hornádu, a to modrá značka od Čingova po Smižiansku Mašu (Zelenú lávku) kvôli ťažbe dreva. Z dôvodu ťažby dreva bude rovnako uzavretá aj zelená značka Čingov – Sovia skala obojsmerne. Počas víkendov sa ťažiť nebude, o uzáveroch budú informovať textové tabule priamo v teréne.

Horská záchranná služba upozorňuje, že v týchto dňoch je prechod Kláštorskej rokliny možný len s použitím stúpacích želiez, prípadne sa vystrojte aj čakanom.

zamrznutý Hornád

Ak ste v poslednom čase zaregistrovali informáciu, že Prielom Hornádu je sprístupnený priamo po toku Hornádu a chystáte sa ho prejsť na korčuliach, bežkách alebo peši, dávajte si pozor. Podmienky na prechod po zamrznutej hladine sú totiž obmedzené. V úseku od Hrdla Hornádu až po Letanovský mlyn je na viacerých miestach vyliata voda a prechod v takýchto podmienkach nie je možný. Od Letanovského mlyna až po Čingov je prechod možný, avšak podmienky sa počas dňa menia vplyvom počasia, preto dbajte na zvýšenú opatrnosť.

Aktuálne informácie o schodnosti turistických trás v Slovenskom raji nájdete na stránke Horskej záchrannej služby.

Zdroj: NPSR, HZS| Foto: Ján Zibura