Orava čelí poriadnej kalamite. Pozrite sa na aktuálne správy z našich ciest.

Slovenská správa ciest na svojej stránke informuje, že na úsekoch rýchlostnej cesty R3 Trstená – Tvrdošín a Sedliacka Dubová – Široká sa na vozovke nachádza vrstva kašovitého snehu hrúbky 2-3 cm.

Povrch vozoviek je v Žilinskom a Prešovskom kraji prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hr. do 3 cm, na cestách nižších kategórií miestami do 5 cm a v obvode Námestovo a Trstená na cestách III. tried 5-10 cm.

Na cestách v regiónoch Kysuce, Orava a Liptov bol vyhlásený 1. kalamitný stupeň z dôvodu pretrvávania veľkých snehových zrážok a silného vetra,” upozorňujú na webe zjazdnost.sk. V dôsledku sneženia a silného nárazového vetra sa na cestách v okresoch Kremnica, Brezno, Ružomberok, Liptovské Matiašovce, Tatranská Štrba, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Branisko, Dolný Kubín, Námestovo, Trstená môžu tvoriť snehové jazyky a záveje.

Zlepšenie situácie sa zrejem tak rýchlo nedočkáme, vetrisko môže narobiť problémy aj v najbližších dňoch. “V našom okrese sa na horách nad pásmom lesa miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 32 – 36 m/s (115 – 130 km/h).  Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,” píše sa na SHMÚ.

Zdroj: shmu.sk, zjazdnost.sk | Foto: pixabay.com