Ilustračná foto

Podľa meteorológov zima naozaj odišla a na naše územie by sa už vrátiť nemala. Vyhliadky poukazujú na skutočnosť, že definitívne “odzvonilo” tiež arktickým mrazom. Najnovšie informácie tvrdia, že opustiť by nás mali aj nočné mrazy.

Ako informuje portál imeteo.sk, na naše územie smeruje teplý vzduch. Priniesť by mal nadpriemerné teploty. Teplejší vzduch k nám prúdi od juhozápadu a jeho prílev bude v najbližších dňoch priberať na intenzite.

Aj ansábel numerického modelu poukazuje na oteplenie, ktoré je už takmer isté. Vyvrcholiť by malo počas tohto víkendu. Graf pre nočné teploty očakáva tiež najnižšie teploty. Podľa vývoja by sme sa počas víkendu mali zbaviť i nočných mrazov.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

“Prílev teplého vzduchu vyvrcholí v nedeľu a v pondelok, kedy v hladine 850 hPa, čo je približne nadmorská výška 1500 m n.m., sa teplota bude pohybovať okolo +5°C,“ uviedlo imeteo.sk.

Znamená to, že i na horách treba očakávať vcelku výrazný odmäk. “Tieto teploty budú až o 10°C vyššie, ako je dlhodobý teplotný normál, a v nižších polohách bude ešte teplejšie. V nižších polohách by denné maximálne teploty mali stúpať nad +10°C, a to na mnohých miestach nášho územia,” píše imeteo.sk.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

Zdroj/Foto: imeteo.sk, ilustračné foto/pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.