Nové Mesto na Váhom malo v utorok významnú vládnu návštevu. Naše mesto navštívil Andrej Kiska. So svojimi dojmami z podujatia sa rozhodol podeliť aj samotný prezident, mnohých ale nepotešil.

Ako Andrej Kiska priznal na svojom oficiálnom profile, deň pred návštevou Nového Mesta nad Váhom sa necitíl dobre. Do nášho mesta predsalen prišiel. “Dcérka mi hovorila: „Počúvaj, oci, ty si mal včera horúčku 38°. Ja by som si na tvojom mieste ako prezidenta vypísala ospravedlnenku.“ Ale ľudia v Novom Meste nad Váhom a v Starej Turej mi dnes dodali energiu. V rámci regionálneho výjazdu som diskutoval aj so študentmi. Snažím sa povzbudiť mladých ľudí, aby sa ozvali, keď majú pocit, že sa deje krivda. Hovorili sme o ťažkých témach. O školstve, o korupcii, o extrémizme. Nebáli sa postaviť a položiť ťažké otázky. Tak to má byť – potrebujeme počuť hlas mladých ľudí. Každý slušný prejav a názor.”

Mnohí však reagovali na prezidentove slová negatívne. Nepáčilo sa im, že s chorobou chodí medzi ľudí, či dokonca dvíha deti. Iní si z “choroby” prezidenta uťahovali.

Foto: Andrej Kiska Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.