Tento rok zostalo množstvo ľudí, ktorí sa chceli dostať na populárne Beckovské slávnosti, poriadne sklamaných. Nedostali sa totiž vôbec do vnútra. Z veľkej diaľky či so smutnými deťmi na rukách sa tak po namáhavom hľadaní parkovacieho miesta a čakania museli pobrať znovu preč.

Beckovské slávnosti sú medzi obyvateľmi okolia Nového Mesta nad Váhom i toho vzdialenejšieho okolia veľmi populárne. Dôvodom je nepochybne skvelý program i prijateľná cena lístkov. Záujem dokázali návštevníci festivalu i tento rok a to tým, že ho dokázali kompletne vypredať.

“Dôležitý oznam. Beckovské slávnosti sú VYPREDANÉ. Do vnútra sa už nikto nedostane. Dakujeme za pochopenie,” informovali organizátori na sociálnej sieti v nedeľu krátko pred 16.hodinou. Na tento oznam sa ozvalo množstvo naštvaných ľudí, ktorí nedokážu pochopiť, ako sa toto všetko mohlo stať. Ospravedlňujeme sa za vzniknuté komplikácie, ale areál je zaplnený. Skrz bezpečnosť si nemôžme dovoliť preplniť areál,” informoval jeden z organizátorov.

Na to sa ozvalo množstvo nespokojných ľudí, ktorí tento dôvod nechápu. Podľa nich areál nebol vôbec zaplnený. Navyše, tvrdia, že aj keď desiatky ľudí odchádzalo, dnu sa nedostal nik. “My sme stáli pri uzavretom vstupe pol hodinu. Za ten čas odišlo niekoľko desiatok ľudí. Dnu ste nepustili nikoho a lístky nepredávali,” tvrdí Janka. Ozvalo sa ďalších množstvo nespokojných ľudí, ktorí zostali stáť pred bránou, pričom niektorí merali poriadne dlhú cestu, iba aby sa dostali na Slávnosti.

Zvyšok návštevníkov situáciu chápe, tvrdia však, že organizátori mali lepšie komunikovať. Informáciu o tom, že počet lístkov je limitovaných a na mieste nie je garantovaný vstup, mali podľa ľudí zverejniť vopred a to i mimo sociálnej siete, nakoľko nie každý ju využíva. “Prečo ste dopredu neinformovali, že je limitovaný počet vstupeniek? Dať informáciu o štvrtej poobede je naozaj neskoro,” nechápu ľudia.

Inak, ako každý rok, boli návštevníci, ktorí sa dostali na miesto mimoriadne spokojní a festival si nedokážu vynachváliť. Tento rok sa organizátorom podarilo na sobotu zohnať obľúbenú kapelu No Name, ktorá na Slovensku koncertuje pomerne málo, skvelého Petra Nagya a sympatickú speváčku Simu Martausovú. V nedeľu na festival ľudia prišli najmä kvôli skupine Kandráčovci.

Zdroj | Foto: Facebook Beckovské slávnosti