Mŕtve telo mladej ženy v značnom štádiu rozkladu objavil miestny muž vo večerných hodinách 7. mája v Prešovskom kraji, v obci Abranovce. Pohľad, ktorý sa mu na nahé telo mŕtvoly naskytol bol hrozivý. Mladá žena mala dokonca rozbitú hlavu. 

Okolo mŕtvoly chodili ľudia nič netušiac niekoľko mesiacov, až do času, kedy sa miestny muž nevybral po drevo do kôlne vedľa domčeka, kde niekedy býval v podnájme. Silný zápach, šíriaci sa zo stodoly ho priviedol na miesto hrôzy. Po odokrytí kuchynskej dosky, od ktorej sa zápach šíril skoro omdlel.  Na zemi ležalo nahé ženské telo otočené smerom k zemi. Miestny muž ihneď privolal políciu.

“Prišiel domov v šoku, ani rozprávať nevedel, pýtal sa ma, čo má robiť. Ihneď volal policajtom, ani im nevedel opísať, čo sa stalo. Teraz je na výsluchu,” uviedla jeho mama Amália pre plusku.sk. Predbežné informácie hovoria, že by mŕtvou ženou mala byť 20-ročná Michaela Szczureková z Kechenca. Tá je nezvestná od konca februára tohto roka. Michaela, ktorá žila som svojim priateľom v jeho byte pri Prešove mala byť práve s týmto mužom v kontakte naposledy. V tom čase bola na nákupe, no odvtedy akoby sa pod ňou zľahla zem.

Hľadali ju i za pomoci obecného rozhlasu, v miestnej osade a dokonca aj medzi miestnou komunitou prívržencov hnutia Hare Krišna. Žiaľ bez úspechu. Stopa sa im na tomto mieste zastavila.

“Policajti nám oznámili, že do rána do štvrtej bola v jednom z domov, potom ju posadili do autobusovej zastávky a odvtedy o nej nevedel nikto nič,” informoval po pátracej akcii v marci starosta obce Abranovce František Štofko plusku.sk.

Miestny muž Michaelu spoznal

Muž, ktorý telo v stodole objavil si myslí, že ide práve o nezvestnú Michaelu. Aj keď sa s ňou osobne nikdy nestretol, spoznal ju podľa fotky, ktprá bola v čase pátrania vyvesená na mnohých miestach v dedine.  Ako uviedol starosta obce pre plusku.sk: “Boli aj tam, chodili všade a nenašli ju. Pritom tá šopa nie je zabezpečená, možno keby nakukli, aj by nohy tej chudinky uvideli.”

Polícia má podozrivého

Tomáš, s ktorým Michaela bývala tuší ku komu mladá žena mohla ísť. Róbert K. (32), ktorý je podozrivým býva v malom domčeku svojho otca, vzdialeného len 2 metre od miesta činu. Polícia ho zadržala ešte v nedeľu večer, kedy bolo telo mladej ženy objavené.

Podozrivý pracuje podľa informácií miestnych obyvateľov v Prešove a niektorými obyvateľmi je považovaný za čudáka.

“Stále chodil v krátkych nohaviciach. V nedeľu v noci sa policajtom priznal, že ju zabil na posteli a potom ju odvliekol na susednú parcelu,”povedal starosta pre plusku.sk. Príslušníci policajného zboru sa k prípadu zatiaľ nevyjadrili a nepotvrdili ani totožnosť zavraždenej ženy.

Zdroj: pluska.sk | Foto: PZ SR

 

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.