lietadlo v oblakoch

Bojíte sa lietania a je pre vás počas letu dôležitý pocit bezpečia a pohodlia? Poradíme vám, ktoré sedadlá poskytujú najväčší priestor a na ktorých pocítite najväčšie turbulencie.

Prešiel si tým takmer každý jeden z nás. Obavy pred prvým letom nie sú príjemné a u niekoho pretrvávajú aj po viacerých absolvovaných cestách. Príčinou sú často myšlienky o tom, čo sa môže počas letu všetko stať a ktoré sedadlo je najbezpečnejšie a poskytne nám najväčšiu šancu na prežitie.

Ak ste už prekonali počiatočné obavy z letu, možno premýšľate aj nad tým, ktoré sedadlo je v lietadle najpohodlnejšie alebo na ktorom pocítite najmenšie turbulencie.

sedadlá v lietadle

Kam by ste si v takýchto prípadoch mali sadnúť? Výber sedadla závisí hlavne od toho, čo sa v lietadle udeje. Neexistuje jedno jediné sedadlo, ktoré by bolo najbezpečnejšie a zároveň aj najpohodlnejšie.

Niektorí ľudia veria na nešťastnú trinástku, a preto v niektorých lietadlách trinásty rad ani nenájdete. Sú ľudia, ktorí veria, že prvých sedem radov je najbezpečnejších, no ako píše portál tvnoviny.sk, podľa vedúcej kabíny Martiny Marin z leteckej spoločnosti Travel Service je toto len fáma, ktorú ešte nikto nepotvrdil.

Ak je pre vás počas letu najdôležitejší komfort, sadnúť by ste si mali ku krídlam lietadla, najlepšie k núdzovým východom. V týchto miestach je totiž o niečo viac miesta na nohy ako v iných radoch. Tieto sedadlá taktiež poskytujú výhodu blízkeho východu v prípade nebezpečenstva. Najmenej pohodlný let zažijete, ak si sadnete do posledných sedadiel, kde je najmenej miesta na nohy a ani sedadlá sa nedajú sklopiť. Ak nemáte radi turbulencie, do zadnej časti lietadla si určite nesadajte. V týchto miestach ich je totiž cítiť najviac a v niektorých prípadoch môžu pôsobiť silnejšie ako v skutočnosti sú.

Ak ste sa rozhodli letieť s malým dieťaťom do 2 rokov, za jeho sedadlo platiť nemusíte, no musíte ho držať počas letu na svojich nohách. Možnosťou je aj posadenie dieťaťa do certifikovanej autosedačky, no tá už zadarmo nie je.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Pixabay.com