Chodievate na nákupy do Billy? Rozhodne by ste mali zbystriť pozornosť. Inšpektori potvrdili verdikt spred roka a reťazec musí zaplatiť astronomickú sumu za potraviny po dátume spotreby.

Billa má problém. Ešte v minulom roku pri kontrole predajne v Trenčíne na Ulici Generála Slobodu inšpektori odhalili potraviny ako nátierky či medové pláty, ktoré boli po dátume spotreby. Kontrola okrem toho zistila jasné nedostatky v skladovaní potravín a v samotnej hygiene. Keďže sa pochybenia opakovali už po druhýkrát, inšpektori sa rozhodli reťazcu udeliť pokutu vo výške až jedného milióna eur.

Značka sa proti rozhodnutiu odvolala, vo svojom odôvodnení zástupcovia reťazca uviedli, že suma niekoľkokrát vyššia, ako je pri takýchto nedostatkoch zvykom. Podľa nich sa konkrétne potraviny v čase kontroly nenachádzali v predajnej zóne, ale mimo nej. “Nie sme si vedomí pochybenia v takej miere a rozsahu, ako bolo uvedené a pokutované, a s týmto rozhodnutím nesúhlasíme,” uviedol reťazec pre Denník N.

Aj napriek odvolaniu, inšpekcia pokutu i jej výšku potvrdila, Billa tak bude musieť astronomickú sumu nakoniec uhradiť. „Sú splnené podmienky pre uplatnenie zvýšenej sadzby zákona o potravinách,“ objasnila svoje rozhodnutie ŠVPS.

Zdroj: Denník N |  Foto:  pixabay.com