Blíži sa dátum, kedy sa mali Ján Kuciak a Martina Kušnírová vziať a začať si vychutnávať spoločný manželský život. Tohto dňa sa už ale nedožili. Slovensko si ho tak chce pripomenúť a vyjadriť spolupatričnosť s rodinami. 

Ján Kuciak a Martina Kušnírová sa mali v máji tohto roku vziať a zažiť tak najkrajší deň svojho života. Bohužiaľ, sa svadobnej chvíle nedožili a namiesto príprav museli rodičia riešiť pohreb milovaných detí. V prvú májovú sobotu si však na dvojicu spomenie celé Slovensko na koncerte, ktorý im bude venovaný.

S koncertom súhlasili aj rodiny pozostalých, pričom sa ho zúčastnia známe mená z hudobnej scény. Všetci sa spoločne stretnú 5. mája, v deň plánovanej svadby, v Gregorovciach o 14.00 hodine, kedy začne omša v miestnom kostole. O dve hodiny neskôr na futbalovom ihrisku bude veľký koncert, kde vystúpi Jana Kirschner, Sima Martausová, Para, Vec a s nimi aj Zuzana Mikulcová. Zúčastnia sa i kapely, ktoré mali Ján a Martina radi, Chiki liki tu-a, Sendreiovci, Puding pani Elvisovej a mnoho ďalších.

Hlavným cieľom podujatia je nielen spomienka na týchto mladých ľudí, ale aj vyjadrenie spolupatričnosti rodinám. Na organizovaní podujatia sa podieľa Pohoda Festival s.r.o. a klub Stromoradie a obec Gregorovce.  

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.