Neuveriteľne brutálny útok sa stal v Košiciach rovno na námestí pod kamerovým systémom. Páchateľ zbil mladíka tak, že mu hrozia trvalé následky. Na celú situáciu sa prizeral muž, ktorý je tiež obvinený.  

Polícia v Košiciach prosí verejnosť o pomoc pri hľadaní dvoch osôb z kamerových záznamov. Jeden z nich je 27-ročný Martin Motyka, obvinený zo zločinu ublíženia na zdraví a výtržníctva. Tento muž z nezistených príčin asi pred mesiacom napadol na Dominikánskom námestí v Košiciach druhého chlapíka, čím mu spôsobil vážne zranenia. Dobitá obeť sa bude musieť liečiť 42 dní, pričom jej hrozí aj ťažká ujma na zdraví.

Obvinený v prípade je aj druhý muž, ktorý sa na celý incident iba pozeral, nič neurobil a ani ho neoznámil na polícii. Zranenému dokonca ani len neposkytol prvú pomoc a nesnažil sa bitku prekaziť. Polícia preto pátra i po ňom.

Polícia má k dispozícii aj kamerové záznamy, no vzhľadom na ich brutalitu, celý záznam zverejniť nemôže. Video tiež nie je odporúčané sledovať citlivým osobám. Pri objasňovaní prípadu môže pomôcť najmä verejnosť, ktorá by mužov na kamere spoznala. Ak by ste mali o páchateľoch akýchkoľvek informácie, neváhajte kontaktovať policajný útvar alebo linku 158.

Zdroj: FB/Polícia SR

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.