20 rokov. Presne na toľko Okresný súd v Trenčíne v utorok odsúdil bývalého starostku obce Višňové pri Novom Meste nad Vahom. Súd ho totiž uznal vinným z vraždy v štádiu pokusu. Odsúdený muž sa chce odvolať.

Všetko začalo manželskou hádkou. Manžel a vtedajší starosta obce Višňového podozrieval svoju ženu z nevery. Keď povedela, že sa chce rozviesť Jaroslav B. vytiahol zo saka zbraň a na ženu vystrelil – trafil do ruky a hrude. Našťastie prežila. Muž bol aj napriek strachu exmanželky stíhaný  na slobode. V utorok prišla správa, na ktorú žena čakala od roku 2014. Okresný súd v Trenčíne totiž poslal obvineného muža na 20 rokov za mreže a uznal ho vinným z vraždy v štádiu pokusu.

Súd ho zaradil do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. Obžalovanému súd zároveň uložil trest prepadnutia revolveru, poškodenej musí podľa rozsudku uhradiť viac ako 34.000 eur a Všeobecnej zdravotnej poisťovni škodu takmer 2000 eur,” uvádzajú topky.sk.

Ako však uviedol obhajca, rozsudok neakceptujú a podajú odvolanie na Krajský súd. Exmanželka sa i naďalej obáva o svoj život, ako uviedla, zvažuje požiadať o policajnú ochranu.

Zdroj: topky.sk | Foto: pixabay.com ilustračné

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.