Pripraviť by sme sa mali na zmenu času, ktorá príde už čoskoro. Kým jedna časť ľudí sa teší a letný čas príjme s radosťou, druhá tento posun nevníma zrovna pozitívne a má s ním obrovské problémy. 

Už čoskoro nás čaká zmena zimného času na letný. Na Slovensku sa tak posunieme o hodinu vpred, a to z 2.00 na 3.00 hodinu. Posun nastane presne 25. marca v noci zo soboty na nedeľu, kedy by na túto zmenu nemal zabudnúť nikto z nás.

O zrušení posúvania času rozhodovali len nedávno poslanci Európskeho parlamentu, ktorí sa zhodli, že ide o prežitok, a vyzvali tak Európsku komisiu, aby to všetko ukončila. Otázne však je, či sa budeme riadiť hodinkami v letnom alebo zimnom režime.

Petície za zachovanie jednotného času spisovali ľudia vo viacerých európskych krajinách, ktorým táto zmena prekáža a konečne by chceli jej totálne zrušenie. Jej najväčšími negatívami sú oslabenie organizmu, únava či zdravotné a psychické problémy.

Nová legislatíva je blízko ako nikdy predtým, no na rad príde v európskych kruhoch aj debata o tom, či zostaneme žiť v letnom alebo zimnom čase. Pre nás Slovákov by bolo lepšou voľbou zachovanie letného, rozhodnutie však musí byť predmetom dohody všetkých členských štátov. Kým sa tak stane, uplynie ešte nejaký čas, jeho zmena by totiž mohla prísť do zabudnutia najskôr v roku 2019.

Foto: Pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.