Centrum voľného času vo Vranove získalo grant od Nadácie TESCO. Celému úspechu projektu „Vitajte v ríši zvierat“ predchádzalo verejné hlasovanie, ktoré rozhodlo o jeho víťazstve spomedzi konkurencie.

Zákazníci miestneho hypermarketu Tesco počas mesiaca marec dostávali pri nákupe žetóny, ktoré vhadzovali do jednej z troch pripravených urien a tak mali možnosť vybrať víťazný projekt.

Symbolický grantový šek v hodnote 1300 eur odovzdala v piatok 5. mája 2017 novo vymenovaná riaditeľka OD Tesco Mária Knappová riaditeľke Centra voľného času Anne Marcinčinovej, za účasti vedúcej oddelenia školstva MÚ Marianny Lapčákovej. Bol to pre ňu zároveň prvý oficiálny počin v novej funkcii na území nášho regiónu.

Minizoo sa nachádza v učebni budovy a využíva ho predovšetkým zamestnancami udržiavané krúžky, v ktorých sa združuje naša mládež. Stará sa tu o myši, škrečky, morčatá, králiky, andulky, zebričky, korely, korytnačky a podobné zvery.

Nejaké finančné prostriedky sme investovali aj z vlastných zdrojov. Zrekonštruovali sa priestory novej MINI ZOO a zakúpila sa časť nových zariadení. Vymenili sa okná, dala sa nová podlaha, vymaľovali sa priestory a vymenilo sa aj osvetlenie. Zo získaných financií z grantu sa dokúpia ďalšie zariadenia ako akváriá, klietky pre zvieratká a aj nové exotické druhy zvierat,” uviedol Juraj Homza, vedúci oddelenia prírodovedy CVČ Zdroj: autor | Foto: CVC

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.