Svet je krásny, len pod množstvom negatívnych správ, na to zabúdame. Je čas prehodiť list a naladiť sa na inú vlnu.
Cestovaním rozširujeme naše obzory, je to tá najlepšia investícia do vzdelania i do života. Dnes je už prístupné každému, kto chce objavovať. Každý deň sa objavujú nové lacné letenky. Rodia sa noví odvážlivci, ktorí sa neboja a skúšajú čokoľvek aj sami. Stop. Couchsurfing. Jazdu autom naprieč Európou… Cestovky vymýšľajú nové trasy i regióny sa snažia spropagovať, aby rástol turizmus… Či už obľubujete cestovanie doma alebo v zahraničí, na vlastnú päsť alebo s agentúrou, niekedy je dobré nechať sa inšpirovať. Cestovateľský festival ITF Slovakiatour, ktorý je až do nedele 29. januára v bratislavskej Inchebe, je na to ako stvorený.

Na festivale sa vám predstavia rôzne cestovné kancelárie s ponukami svojich zájazdov, dostanete cestovateľské tipy, zistíte, aké knihy s cestovateľskou tematikou sú na trhu, ale môžete aj za súťažiť, lebo každá vstupenka je zlosovateľná. V hre sú aj také atraktívne ceny ako zájazd do Číny či na Srí Lanku. Okrem toho si máte možnosť si pozrieť aj výstavu cestovateľských fotografií.

Počas festivalu si môžete dopriať aj gastronomický zážitok v podobe degustácia kávy, varenia naživo, ochutnávok či barmanskej šou, pretože cestovateľský festival je doplnený aj o wellness, gastronómiu a poľovníctvo.

Aby toho nebolo málo, cez víkend je v kinosále pripravená aj séria hodinových prezentácii, tzv. Bubo Bál. Dozviete sa viac o divokej Kanade, o mystickom Mexiku, predvojnových krásach Sýrie, severskej nádhere Škandinávie, pôvaboch Balkánu, exotickej Afrike či Kube, ale aj iných nádherných krajinách. Takže to vyzerá tak, že všetky cesty vedú do Incheby.

Zdroj: Facebook, bubo.sk, incheba.sk | Foto: pixabay.com