Ak ste dovolenkár, ktorý uprednostňuje cestovanie autom, poradíme vám, v ktorých krajinách vás tankovanie bude stáť menej ako na Slovensku. Ušetriť môžete nielen kúsok za hranicami, ale dokonca aj v dovolenkovej destinácii. 

Ak ste sa rozhodli cestovať na dovolenku autom, natankovať sa vám oplatí mimo Slovenska. Lacnejšie vás benzín vyjde v Chorvátsku, Poľsku, Slovinsku, Maďarsku a dokonca aj v Bulharsku.

Dôvodom je súčasné klesanie cien ropy na svetových trhoch, ktoré sa odrazilo na cene benzínu a nafty. V najobľúbenejšej destinácii Slovákov, v Chorvátsku, natankujete benzín o tri centy lacnejšie ako u nás doma.

Ako informujú tvnoviny.sk, ceny pohonných látok v súčasnosti klesajú v celej Európe. Dôvodom týchto cien je prebytok ropy na celosvetovom trhu a to, že zásoby sú asi o 10% väčšie ako je dlhodobý priemer. Priaznivý účinok na cenu ropy má aj zhodnocovanie eura voči americkému doláru, vďaka čomu je dovážaný tovar ešte lacnejší.

Spoločnosť Finlord zverejnila svoje údaje z ktorých vyplýva,  že lacnejšie dokážu Slováci natankovať v Chorvátsku, Poľsku, Bulharsku, Slovinsku, ale aj v Maďarsku. Cena za liter benzínu v Chorvátsku sa momentálne pohybuje na úrovni 1,21 eura a v Poľsku to je momentálne iba 1,02 eura za liter. Ak sa chystáte cestovať autom do Talianska, v tom prípade natankujte doma. Cena za liter benzínu sa tam totiž pohybuje na úrovni 1,49 eura, čo je jeden z najdrahších benzínov v obľúbených dovolenkových destináciách Slovákov.

pumpa

Podľa informácií by sa ceny pohonných látok v najbližších dňoch meniť nemali. Výraznejšie zdražovanie by nemalo prísť dokonca ani v auguste, kedy by mali motoristi stále natankovať za aktuálne ceny.

Rozdielne ceny si môžete všimnúť aj vo väčšine dovolenkových miest. Na pumpách v blízkosti letovísk a na hlavných cestných ťahoch natankujete na dovolenke viac ako mimo mesta.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com