Študenti a dôchodcovia môžu počas roka cestovať vlakom úplne zadarmo. Ostatní ľudia to šťastie nemajú, no aspoň na jeden deň sa to môže zmeniť. Spoločnosť Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) totiž prichádza so zaujímavou akciou.

ZSSK na svojej stránke informovala všetkých cestujúcich o nadchádzajúcej akcii. Ak sa vyberiete na oslavy SNP do Banskej Bystrice, spiatočnú cestu máte úplne zadarmo. Stačí, ak si kúpite 28. alebo 29. augusta jednosmerný lístok 2. triedy z ktoréhokoľvek nástupného miesta do stanice Banská Bystrica alebo Banská Bystrica mesto. Predpredaj lístkov začína už 14. augusta a môžete si ho zakúpiť v v pokladniciach ZSSK alebo priamo vo vlaku.

Pri kúpe je potrebné oznámiť, že idete na oslavy SNP. Po príchode do Bystrice si totiž treba nechať cestovný lístok označiť špeciálnou pečiatkou – buď v Zákazníckom centre na železničnej stanici Banská Bystrica alebo v pokladni na zastávke Banská Bystrica mesto. Takto označený lístok si ponechajte, pretože platí aj na cestu späť, ktorú musíte uskutočniť do 30. augusta 24:00. Ponuku je možné využiť vo všetkých vlakoch ZSSK okrem kategórie InterCity.

Oslavy 73. výročia Slovenského národného povstania sa uskutočnia v dňoch 28. – 29. augusta 2017 v Banskej Bystrici. Môžete sa tešiť na bohatý kultúrny program od hudobných vystúpení rozmanitých žánrov cez prezentácie vojenskej techniky až po bezplatný vstup do ikonického Múzea SNP.

Zdroj: slovakrail.sk | Foto: Facebook/ZSSK