Sťažujete sa na svoju prácu a chceli by ste zarobiť viac? Možno vám svitá na lepšie časy. Známa spoločnosť totiž ohlásila ďalšie veľké prijímanie zamestnancov, ktorým budú ponúknuté nielen zaujímavé platy, ale aj benefity. 

Automobilka Volkswagen chce prijať viac ako 500 nových zamestnancov, ktorí by sa rozdelili do výroby, karosárne a lakovne. I keď spoločnosť už robila veľké nábory ľudí aj v roku 2017, stále nemá dosť potrebných pracovníkov. Najväčší zamestnávateľ sľubuje rozprávkové platy šplhajúce sa až do výšky 1 800 eur.

Pracovných pozícií, ktoré nemecký koncern potrebuje obsadiť, je niekoľko a uchádzači si teda majú z čoho vyberať. Ako ozrejmil pre portál pluska.sk vedúci personálnych služieb Milan Petruš, na nových spolupracovníkov čaká nástupný plat od 1050 do 1250 eur, tréningy, vzdelávacie programy a nástupný bonus vo výške 500 eur.

To ale nie je všetko, zamestnávateľ poskytuje aj 13. a 14. plat, zdravotné stredisko priamo v areáli, obedy za 1 euro a taktiež odmenu za dobrý hospodársky výsledok. Toho, čo v automobilke ľudia môžu dostať, je tak omnoho viac ako v iných spoločnostiach. Na druhej strane si však treba zvážiť, či dokážete pracovať za pásom v nepretržitej prevádzke 24 hodín 7 dní v týždni.

Zamestnancov ale hľadajú aj iné automobilky, ako Kia v Žiline a Peugeot v Trnave. Platy a benefity síce nemajú také výhodné, no aj tieto spoločnosti sa snažia dotiahnuť na Volkswagen a byť mu konkurencieschopnými. Kedže však majú problém získať dostatok vhodných zamestnancov, uvažujú aj o prijímaní ľudí zo Srbska a Ukrajiny, pričom prednosť majú, samozrejme, Slováci.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.