Prvé výrazné ochladenie a zároveň súčasné výkyvy počasia mnohým z nás spôsobujú nemalé zdravotné problémy. Bacily na nás striehnu z každej strany a to predovšetkým počas jesenného, či zimného obdobia. Nie zakaždým je však možné siahnuť po antibiotikách a vtedy skúšame možné i nemožné. 

Vyliečiť začínajúcu sa chorobu môžete tiež prostredníctvom prírodných antibiotík. Kurkuma, cesnak i zázvor sa vraj využívali práve ako prírodné antibiotikum v časoch pred vynájdením penicilínu.

KURKUMA

KURKUMA bola po stáročia používaná v čínskych a ajuverdických medincínach, práve vďaka jej liečebným schopnostiam. Ide o účinný, prírodný liek ničiaci baktérie, zodpovedné za vznik chorôb a podporujúci imunitný systém. Je schopný zároveň predchádzať bakteriálnym infekciám v ranách, či iných kožných poškodeniach. Štúdia z roku 2009 preukázala, že kurkumín, aktívna látka obsiahnutá v kurkume, má silné antimikrobiálne účinky a dokáže poskytnúť skvelé výsledky proti baktérii helicobacter pylori.

Odporúčanie: V prípade, že chcete použiť kurkumu a jej liečivé účinky, zmiešajte jednu lyžicu kurkumového prášku a 5 až 6 lyžíc medu. Zmes ponechajte v uzavretej sklenenej nádobe. Užívajte dvakrát do dňa, a to polovičku lyžice.

ZÁZVOR

ZÁZVOR vďaka svojim antibiotickým účinkom dokáže zabrániť a vyliečiť veľké množstvo zdravotných problémov, ktoré sa vzťahujú na baktérie. Dokáže zároveň poskytnúť výborné výsledky v boji proti patogénom v jedlách, ako je napríklad salmonela. Je taktiež účinný v prípade respiračných a ďasnových infekciách.

Odporúčanie: Zázvorový čaj je účinný liek v boji proti bakteriálnej infekcii. Do čaju si môžete pridať med i citrónovú šťavu, pite ho však okamžite v horúcom a veľmi teplom stave. Čerstvý alebo vysušený zázvor zohráva taktiež dôležitú úlohu v kuchyni pri varení.

CESNAK

CESNAK sa pýši silnými antibiotickými, protiplesňovými a antivírovými účinkami. Obsahuje alicín, prírodné antibiotikum. Cesnak je taktiež bohatý na rôzne vitamíny, minerály a živiny, ktoré dokážu zlepšiť celkový zdravotný stav.

Odporúčanie: Je doporučené zjesť 2 až 3 surové strúčiky cesnaku denne. Pravidelný príjem ničí patogény v tele a podporuje tak správny chod imunitného systému. Môžete si zvoliť aj samotné cesnakové doplnky, predtým to radšej prekonzultujte s vašim lekárom.

Zdroj: domacamedicina.blogspot.sk | Ilustračná foto: pixabay.com