Slovensko v posledných dňoch ochromila chrípka, pre ktorú zavreli stovky škôl. Zákaz dokonca platí aj v niektorých nemocniciach, kam sa ako návšteva vôbec nedostanete. Situácia sa však môže ešte zhoršiť, počet chorých je totiž vysoký vo všetkých krajoch. 

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky informuje o tom, že na Slovensku prepukla chrípková epidémia, ktorá sa stále zhoršuje. Počet chorých sa vraj zvyšuje, pričom v porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpol počet chorých o viac ako 15 percent a ide takpovediac do tuhého.

V každom kraji je nahlásených toľko chorých, že počet je nad úrovňou epidemického prahu. Len za minulý týždeň bolo na Slovensku chorých na chrípku takmer 19 000 ľudí. Najhoršie je na tom Nitriansky kraj, kde začali zatvárať školy už pred niekoľkými týždňami. Najmenej chorých je zatiaľ v Košickom kraji, avšak i tu je stav alarmujúci.

Najčastejšie chorými sú ľudia vo veku od 15 do 19 rokov, chrípka ale postihuje všetky vekové kategórie. Po celom Slovensku sa už podarilo zatvoriť viac ako 300 škôl, v niektorých krajoch je dokonca zákaz návštev v nemocniciach. Hygienici tvrdia, že najbližšie dni ukážu to, či choroba vyvrcholí alebo bude počet nakazených stúpať.

Zdroj: uvzsr.sk | Foto: pixabay