Uplynulé dni boli na cestách skutočne veľmi tragické a smutné! Dopravné nehody si vyžiadali vážne zranenia, no vyhasli i dva ľudské životy. Jazdite preto na cestách opatrne a strážte si to najcennejšie, čo máte. Život má skutočne každý z nás len jeden!

Policajti Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave vyšetrujú príčiny a okolnosti, ktoré predchádzali vážnej dopravnej nehode – zrážke osobného motorového vozidla s chodcom. Nehoda si vyžiadala život mladého 23-ročného muža, ku ktorej došlo zo štvrtka 7. decembra na piatok v nočných hodinách na diaľnici D2.

Podľa doterajších informácií v čase krátko po 01.00 h viedol 34-ročný vodič osobné motorové vozidlo  zn. Renault Trafic (EČV PK) po diaľnici D2, v smere od Petržalky do Malaciek.

Na uvedenom úseku, počas toho ako vodič viedol vozidlo v ľavom jazdnom pruhu, došlo k jeho zrážke s 23-ročným chodcom, ktorý prechádzal kolmo cez diaľnicu sprava doľava (z pohľadu vodiča),” informovala hovorkyňa KR PZ v Bratislave, Veronika Slamková.

Podľa jej slov utrpel chodec zrážkou zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým na mieste nehody podľahol. “Vodič motorového vozidla vyviazol bez zranení, vykonaná dychová skúška u neho požitie alkoholických nápojov nepreukázala. Materiálna škoda na vozidle v dôsledku dopravnej nehody bola predbežne vyčíslená na cca. 10.000 eur,” dodala Slamková.

zdroj: KR PZ v Bratislave

Polícia dokumentovala taktiež dopravnú nehodu vo štvrtok 7. decembra o 17.15 h, ktorá sa stala na ceste prvej triedy medzi obcami Cífer a Hrnčiarovce nad Parnou (okres Trnava). Ako informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová, 33-ročný vodič Fordu Galaxy z Majcichova z nezistených príčin prešiel autom do protismeru. Tu sa čelne zrazil s oproti idúcim Autom Citroen C4 Picasso, ktoré viedol 48 ročný vodič z Budmeríc. “V dôsledku zrážky bol Citroen odhodený na zvodidlá pri pravej krajnici. Pri dopravnej nehode utrpeli obaja vodiči ťažké zranenia, s ktorými boli prevezení do nemocnice. Dychové skúšky na alkohol boli u nich negatívne,” dodala hovorkyňa.

Polícia uzatvorila cestu približne na tri hodiny a vykonávala odklon dopravy po okolitých obciach.

zdroj: KR PZ v Trnave
zdroj: KR PZ v Trnave
zdroj: KR PZ v Trnave

V trenčianskom okrese došlo v piatok 8. decembra podvečer k zrážke autobusu s osobným autom. V osobnom aute sa viezla matka s dcérou. Matka zraneniam pri nehode podľahla.

Tragická nehoda sa udiala, keď autobus podľa doterajšieho vyšetrovania prešiel do protismeru. Podľa informácií polície, v aute zahynula 40-ročná žena. Jej 17-ročná dcéra sa zranila a je mimo ohrozenia života.

zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

“Polícia pripomína vodičom, že sú povinní plne sa venovať vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke. Na jazdu sa treba stopercentne sústrediť a dodržiavať pravidlá bezpečnej jazdy v každej chvíli. Aj malá nepozornosť  môže vozidlo zmeniť na nebezpečnú zbraň s často tragickými následkami. V tomto prípade vodiči prežili, no z ťažkých zranení sa budú liečiť niekoľko týždňov. Jazdite preto opatrne a sústredene, aby ste sa na sviatky všetci vrátili domov a zdraví,” upozornila hovorkyňa KR PZ v Trnave, Martina Kredatusová.

Zdroj/Foto: KR PZ v Bratislave, KR PZ v Trnave, Facebook/Polícia Slovenskej republiky