Po tom, čo Jaroslav Rezník povymieňal niekoľko kľúčových ľudí a stopol investigatívnu reláciu Reportéri, prišlo k ďalšiemu veľkému kroku, s ktorým nesúhlasí verejnosť a ani odborníci.  Priestory verejnoprávneho média bude musieť po 25-tich rokoch opustiť ďalšia uznávaná redaktorka.

Skúsená redaktorka Oľga Baková už čoskoro opustí post, ktorý v RTVS zastávala 25 rokov. Obľúbená novinárka sa venovala zahraničnej politike a v rámci nej robila rozhovory s významnými osobnosťami či prinášala reportáže z nebezpečných vojnových oblastí. V RTVS naposledy dokonca pôsobila ako šéfeditorka zahraničného vysielania rozhlasu. Jaroslav Rezník sa však jej pozíciu rozhodol zrušiť a ponúkol jej miesto pre začiatočníkov.

Baková je z celej situácie smutná a sklamaná, pretože nechápe, prečo o jej prácu zrazu nemajú záujem. S miestom, ktoré jej bolo ponúknuté, spokojná nie je, no je to rozhodnutie vedenia a akceptuje ho. Zastali si ju však kolegovia, ako napríklad Zuzana Kovačič Hanzelová tvrdiaca, že Baková naučila mnohých, čo je to byť skutočným reportérom. Zmena nastala aj vo vedení spravodajstva, kde Juraja Rybanského a Borisa Chmela nahradil Vahram Chuguguryan, ktorý roky pracoval pre vládnych politikov.

RTVS svoje konanie ohľadom Bakovej obhajuje tým, že pre ňu už nenašli miesto. Skúsená redaktorka nevie, kto o tomto všetkom konkrétne rozhodol, no zmena štruktúry bola schválená a podpísaná generálnym riaditeľom Rezníkom, ktorý musel vedieť, že Bakovú svojim podpisom pripravuje o pracovné miesto. Redaktorka sa tiež sťažuje na postup, pretože riaditeľ RTVS podľa nej nemal záujem sa s ňou ani stretnúť a celú vec prekonzultovať. Bývalí generálni riaditelia RTVS Václav Mika a Richard Rybníček sa vyjadrili, že z tohto konania nemajú dobrý pocit a Oľga Baková by mala byť ocenenou redaktorkou a nie vyhodenou. Na obrazovkách RTVS sa však bude objavovať i naďalej, a to v relácii Silná zostava.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.