Nemocnica
Nemocnica

Slovenským zdravotníctvom otriasa ďalšia kritika, ktorá sa v poslednom čase valí každú chvíľu. Dôchodkyňa Valina (68) zažila niečo, čo je v takejto spoločnosti neprípustné. Ľudia sú z takýchto prípadov právom pobúrení, každý z nás si zaslúži to, za čo si platí!

Žena z Košíc mala v noci obrovské bolesti, ktoré jej komplikovali aj dýchanie a myslela si, že čoskoro dostane infarkt. Keďže bol jej manžel odcestovaný a syn bol práve na nočnej zmene, zavolala si sanitku s lekárom. Posádka jej povedala, že môže ísť do nemocnice na vyšetrenia aj v košeli, pretože ju odvezú naspäť domov.

To však pani Valina ani len netušila, že to vôbec nebude tak ako vraveli. V nemocnici bola nemilo prekvapená z toho, že ju s podozrením na infarkt vyšetrila len sestrička a lekár sa na ňu ani len nepozrel. Ten jej napísal lekársku správu v rohu ambulancie, kde po celý čas sedel. Sestrička pani Valine podľa jej slov zmerala tlak, ktorý mala 210/95, urobila EKG a pichla injekciu. Po tomto vyšetrení si lekár vypýtal od pacientky poplatok 10 eur s tým, že keď toľko pri sebe nemá, stačí 8 alebo aj dokonca 6 eur. Pani Valine dal doktor blok, ktorý však nebol nijako opečiatkovaný.

Poriadny šok ale prišiel ku koncu návštevy nemocnice, kedy sestrička povedala pacientke, že na odvoz sanitkou bude čakať najmenej hodinu a pol, nakoľko sa v skorých ranných hodinách robia rozvozy pacientov na dialýzu. Pani Valina však toľko čakať nechcela, keďže v nemocnici strávila veľkú časť noci a chcela ísť domov. Zúfalá sa pokúšala zavolať si nejaký taxík, no to sa jej dlhší čas nepodarilo.

Otrasená pacientka sa napokon vybrala domov sama električkou v krátkom kabáte, pod ktorým mala len nočnú košeľu. K celému prípadu sa vyjadrila aj Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice, podľa ktorej nemajú povinnosť používať elektronické registračné pokladnice a tiež pečiatku na príjmovom doklade. “Keďže ráno už pacientka nespadala pod prevoz záchrannej služby, musela počkať na prevoznú sanitku, ktorá však bola obsadená. Pacientka mala možnosť počkať na túto sanitku v nemocnici, bolo tam v tom čase k dispozícii 6 prázdnych postelí,“ tvrdí hovorkyňa košickej nemocnice.

Ako by ste sa v takomto prípade zachovali vy? Počkali by ste dlhší čas na voľnú sanitku alebo by ste sa domov dostali iným spôsobom?

Zdroj: cas.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.