Nemocnica

Návšteva slovenských zdravotníckych zariadení nás niekedy stojí poriadne nervy a trpezlivosť. Nie všade totiž dostaneme starostlivosť, akú by sme mali a nie všade vykonáva personál svoju prácu ako poslanie. Aké skúsenosti máte vy? 

So slovenským zdravotníctvom a prístupom niektorých zdravotníkov je nespokojný nejeden Slovák. Asi každý deň zažije niekto situáciu, ktorá mu zmení celý pohľad nielen na personál, ale aj na fungovanie tohto štátu. Tento fakt je o to smutnejší, že si každý z nás platí zdravotné poistenie, ktoré naozaj nie je nízke. Je preto samozrejmé, že každý človek sa dožaduje aspoň priemernej, ked nie nadpriemernej zdravotnej starostlivosti, na ktorú má nárok. Nie v každom zariadení sa ale nájde schopný, ústrestový a naozaj milý personál, ktorý dokáže pomôcť zvládnuť danú situáciu. S nepríjemnou skúsensoťou z nášho zdravotníctva sa rozhodla podeliť aj žena, ktorá opísala situáciu nasledovne.

,,Máme otca ktorému našli nález na močovom mechúre veľkosti grepfruitu. Kedže je silný diabetik, tak operáciu odložili asi o dva mesiace po tomto zistení, no medzitým mal mozgovú príhodu tak opäť odklad. Včera mu začal skákať cukor tak rázne, že nemal žiadnu silu tak sme volali rýchlu. Lekári ho ošetrili, zastabilizovali a zobrali na pohotovosť. Na pohotovosti strávil 7 hodin čakaním na výsledky, ktoré trvajú prinajvýš hodinu a aj tých 7 hodín bolo vdaka príjemnej sestričke, ktorá nám zistil, že kde to viazne po 7 hodinách, inak by sme tam boli dodnes. O takúto prompnost už ani nejde, to už každý kto išiel na pohotovosť zažil, no po návrate domov sme zistili, že mu nechali takýto pekný darček. Človek už nevie, či sa na tom smiať alebo plakať, ale asi by sa s tým už malo niečo robiť, lebo ak štát nevie zabezpeciť fungujúce zdravotníctvo, je na mieste otázka či nie je lepšie zrušiť odvody na zdravotné poistenie,” napísala vo facebookovej skupine Nekŕmte nás odpadom.

Zdroj/Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom