Naša krajina opäť smúti. Vo veku 40 rokov nás opustil ďalší významný slovenský novinár a ekonomický analytik. O jeho smrti informoval portál aktuality.sk v piatok 13. apríla. 

Robert Žitňanský († 40) sa stal ešte minulý rok (18. mája 2017) účastníkom dopravnej nehody, keď v Bruseli ako chodec utrpel vážne zranenia, s ktorými bojoval o život v jednej z bruselských nemocníc. Následne v auguste 2017 ho previezol na Slovensko vládny špeciál. Boj o život však napokon prehral. Informáciu o novinárovej smrti potvrdila pred niekoľkými hodinami aj jeho manželka – europoslankyňa Jana Žitňanská na sociálnej sieti Facebook.

Róbert Žitňanský vyštudoval Filmovú a televíznu fakultu na Vysokej škole múzických umení (VŠMÚ) a taktiež Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre, Univerzitu sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Univerzitu Komenského v Bratislave. Bol zároveň zakladateľom hnutia Nova a pôsobil nielen ako analytik, ale tiež ako novinár.

V minulosti moderoval ekonomickú televíznu reláciu a počas novinárskej kariéry pracoval aj pre týždenník Trend, denník Sme, rádio Slobodná Európa, týždenník Domino fórum a päť rokov bol zástupcom šéfredaktora v časopise týždeň. V rokoch 1998 až 1999 bol poradcom podpredsedu vlády SR pre ekonomiku. O desať rokov neskôr pracoval ako analytik v Inštitúte pre dobre spravovanú spoločnosť.

Zdroj: aktuality.sk Foto: Facebook, ilustračné foto/pexels.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.