K vážnej dopravnej nehode došlo i v nedeľu 29. júla o 11.30 h, keď viedol 59-ročný vodič z okresu Humenné osobné motorové vozidlo zn. Peugeot 206 od obce Kravany, po ceste označenej ako vedľajšia cesta, smerom na mesto Sečovce.

Pri prejazde štvorramennej križovatky pravdepodobne vodič (59) nerešpektoval zvislé dopravné značenie „STOP, daj prednosť v jazde“, a nedal prednosť osobnému
motorovému vozidlu zn. Porsche Panamera, ktoré v tom čase v smere od obce Bačkov na
mesto Sečovce – časť Albinov, označenej ako hlavná cesta, viedol 52-ročný Košičan.

“V dôsledku toho došlo k zrážke vozidiel, pri ktorej podľa predbežnej lekárskej správy utrpel vodič, 3 spolujazdkyne (72, 65, 56) z vozidla zn. Peugeot 206 ťažké zranenia, a ťažké zranenia utrpel aj vodič vozidla zn. Porsche Panamera. Spolujazdkyňa (35) a maloleté dieťa (3) z vozidla zn. Porsche Panamera sa pri dopravnej nehode zranili ľahko,” informovala Lenka Ivanová z KR PZ v Košiciach.

Vykonanými dychovými skúškami nebolo u vodičov zistené požitie alkoholu. Predbežná škoda bola vyčíslená na 38.000 eur. “Prípad prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove, ktorý vo veci začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,” dodala krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Zdroj/Foto: KR PZ Košice