Mesiac máj sa označuje aj ako mesiac lásky. Láska má mnoho podôb, či už je to láska partnerská, súrodenecká alebo materinská… Všetko sa začína prvomájovým bozkom pod rozkvitnutou čerešňou, ale aj stavaním májov.

O týždeň pokračujeme sviatkom všetkých matiek. Deti, manželia, otcovia, nezabudnite v tento deň na svoje ženy a potešte ich kvetom či sladkým prekvapením, alebo aj  pozvaním na večeru. Obzvlášť by na svoje mamičky mali v tento slávnostný deň myslieť deti a pripraviť hoci aj vlastnoručne pripravené prekvapenie.

Film pre naše mamy

Mesto Trstená pripravilo hneď niekoľko alternatív, ako možno tráviť tento symbolický sviatok a to nielen v nedeľu, ale aj vo všedné dni.

Sviatok pripadá na nedeľu 14. mája 2017. Kino Mier pozýva všetky mamičky, aby sa prišli nabiť pozitívnou energiou pri premietaní úspešnej komédie Všetko alebo nič. Je to vlastne akoby darček od mesta pre všetky matky, pretože komédia sa premieta o 19.00 hodine večer a vstupné je úplne zdarma.

Kultúrny program

Pokračovanie prichádza  v stredu 17. mája, kedy sa koná akadémia ku Dňu matiek s názvom Pipi na ceste okolo sveta. Akadémia sa začína o 15.30 hodine v Dome kultúry Trstená. Celú udalosť organizuje miestna materská škola Oslobodenia, takže si na svoje prídu najmä mamičky malých predškolákov.

V rovnakom čase o deň neskôr pod záštitou tej istej materskej školy sa koná besiedka pri príležitosti Dňa matiek s názvom Podmorský svet. Besiedka sa koná 18. mája  v Dome kultúry Trstená. Aký bude program podujatí nám ostáva len hádať, pretože na webovej stránke mesta nie je zverejnené nič bližšie.  Nechajme sa prekvapiť, čím náš malí drobci potešia.

Zdroj: trstena.sk | Foto: pixabay.com