Známe centrálne logistické a distribučné centrum má v pláne presťahovať svoju prevádzku do Trnavy. Súčasní zamestnanci tak budú musieť dochádzať desiatky kilometrov, presťahovať sa na nové miesto alebo si hľadať novú prácu. Zrejme ani jedna možnosť nie je pre ľudí, ktorí sú s touto prácou momentálne spokojní, ideálna.

Centrálne logistické a distribučné centrum firmy C&A plánuje presunúť svoju prevádzku do Trnavy. Do spustenia trnavského centra však plánuje zachovať prevádzku pri Novom Meste, čo by malo byť približne do leta 2019. Centrum sa momentálne nachádza v Kočovciach, v časti Rakoľuby. Zamestnáva až 171 pracovníkov. Pre presun sa firma podľa portálu aktuality.sk rozhodla z dôvodu nevyhovujúcich priestorov. Okrem centra pri Novom Meste nad Váhom má firma ďalšie aj v rakúskom Ennse.

Známy obchodný reťazec presúva svoje distribučné centrum do väčších priestorov

„Ani jedno z nich nespĺňa nevyhnutné požiadavky na veľkosť a infraštruktúru, zmeny sa nedajú dosiahnuť ani stavebnými opatreniami na niektorom z existujúcich centier,“ vysvetlil Norbert W. Scheele, regionálny manažér pre C&A Austria & CEE. Súčasným zamestnancom ponúka firma možnosť presunu do Trnavy, uvažuje sa aj o možnosti kyvadlovej dopravy. Distribučné centrum v Kočovciach má plochu 20.000 m2, nové centrum v Trnave bude mať o 10.000 m2 viac. Centrum v Trnave by malo zamestnávať 300 až 350 ľudí.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: flickr.com ilustračné, commons.wikimedia.org