Ilustračná foto

POZOR! Sieť drogérií dm drogerie markt preventívne sťahuje zo svojich predajní výrobok, kontaminovaný jedovatými látkami. Reťazec zároveň odporúča zákazníkom, aby výrobok nekonzumovali a neotvorený alebo už načatý vrátili v ktorejkoľvek dm predajni.

Ide o výrobok dmBio Paleo Müsli, 500 g s dátumom minimálnej trvanlivosti do 30.05.2019 vrátane. Podľa informácií manažérky marketingu dm drogerie markt Nicol Nosekovej sa v rámci vlastných kontrol pri tomto výrobku zistila prítomnosť tropanových alkaloidov.

zdroj: mojadm.sk

Ide o prírodné látky nachádzajúce sa v rastlinách, predovšetkým v bylinách. Keďže sa v bio poľnohospodárstve nepoužívajú herbicídy, nedá sa ich prítomnosť pri pestovaní obilia úplne vylúčiť. Tropánové alkaloidy môžu zapríčiniť dočasné zdravotné poškodenia, ako napríklad, poruchy videnia, rozšírené zreničky, sucho v ústach alebo únavu.

“Preto Vás prosíme, aby ste výrobok s vyššie uvedenou minimálnou dobou trvanlivosti nekonzumovali a neotvorený alebo už načatý vrátili v ktorejkoľvek dm predajni. Peniaze Vám budú, samozrejme, vrátené. Kvalita a bezpečnosť našich výrobkov sú pre nás tou najvyššou prioritou, a preto sa ospravedlňujeme za vzniknutú udalosť a nepríjemnosti,” uviedla Nicol Noseková.

Zdroj/Foto: mojadm.sk | Ilustračná foto: wikimedia.org