Ilustračná foto

O výraznejšom ochladení, ktoré dorazí na naše územie sme vás informovali v článku “Nasledujúci týždeň prinesie sneženie i do nižších polôh: V tejto časti poklesnú teploty aj pod  -5 °C!”. Meteorológovia však upozorňujú, že do našej oblasti dorazí dokonca až arktický vzduch.

Chladný vzduch, pôvodom z Arktídy by k nám mal dostať už počas štvrtku 25. októbra. Podľa informácií odborníkov zasiahne prvá vlna strednú a východnú Európu, ďalšia zasiahne západ.

Výraznejšie ochladenie čaká naše územie v stredu 24. októbra. Chladný vzduch dorazí od severu a dostať by sa mal predovšetkým nad stredné a východné Slovensko. Tento chladný, pôvodom arktický vzduch sa prejaví ako poklesom teplôt, tak i snežením.

“Sneženie k nám prinesie studený front, ktorý sa bude cez naše územie presúvať v stredu večer a v noci na štvrtok. Počas noci bude snežiť, no hranica sneženia bude klesať. Vo štvrtok ráno môže snežiť aj v polohách od 400-500 metrov. Ráno tak môže byť na Kysuciach, Orave, v Podtatranskej oblasti a na Spiši biele. Na západe bude teplejšie a sneženie sa tu neočakáva,” informuje imeteo.sk.

Výška snehu vo štvrtok 25. októbra ráno, zdroj: WXcharts

Zdroj: imeteo.sk | Foto: WXcharts, imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com