Do nového akademického roka s novým areálom! Presne toto platí o Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre. Do začiatku akademického roka 2018/2019 totiž stihla zrealizovať aj druhú etapu revitalizácie areálu objektu na Hospodárskej ulici.

Areál fakulty na Hospodárskej ulici, kde sú sústredené katedry krajinárstva prešiel rozsiahlou rekonštrukciou. Po kompletnom obnovení historickej budovy, v predchádzajúcich rokoch, sa tento rok dočkal revitalizácie aj okolitý areál.

zdroj: Andrej Tárník

Bolo vysadených 13 mladých stromov, 136 kríkov, viac ako 1000 trvaliek a 360 cibuľovín. Študenti majú k dispozícii aj viac ako 930 m 2 krásneho trávnika.

zdroj: Andrej Tárník

„Čoskoro pribudnú aj nové lavičky a študenti si tak budú môcť tento areál vychutnať naplno. Sme radi, že sa nám darí rozvíjať nielen vzdelávanie a vedeckú činnosť,  ale zveľaďovať aj priestory, v ktorých fakulta sídli. Veď okrem úprav areálu na Hospodárskej ulici prešla výraznou rekonštrukciou aj budova Katedry zeleninárstva a Katedry ovocinárstva, vinohradníctva a vinárstva FZKI v hlavnom kampuse univerzity,“ informovalo vedenie fakulty.

zdroj: Andrej Tárník
zdroj: Andrej Tárník

Zdroj/Foto: Andrej Tárník