Z pohľadu cestovania nás už budúci týždeň čaká jedno z najhorších období celého roka. Množstvo Slovákov sa totiž bude chcieť na sviatky prepraviť domov k rodine a na cestách a železniciach tak nastane chaos. S kúpou lístka preto v žiadnom prípade nečakajte!

Blíži sa Veľká noc, počas ktorej sú preplnené nielen cesty, ale aj vlaky smerujúce do všetkých kútov našej krajiny. Železničná spoločnosť Slovensko sa tak na tento nával pripravila a počas sviatočných dní vypraví viac vlakov ako inokedy. Ide konkrétne o dva mimoriadne rýchliky a 17 posilových spojov, ktoré majú odľahčiť preplnené vlaky. Ako uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč, prepravca počas sviatkov vyšle dva vlaky EuroCity, 5 rýchlikov, 8 regionálnych rýchlikov a dva regionálne expresy.

Najväčší nával cestujúcich je očakávaný v pondelok 2. apríla, kedy bude na trati najviac spojov. Operatívne sa železnice chystajú posilňovať aj pravidelné vlaky, no kúpu lístka by si cestujúci určite nemali nechávať na poslednú chvíľu.

Jeden mimoriadny rýchlik pribudne v stredu 28. marca. Z hlavného mesta vyrazí o 13.51 hodine a bude smerovať do Košíc. Druhý mimoriadny spoj bude vypravený v utorok 3. apríla, avšak v opačnom smere. Z Košíc vyrazí o 14.16 hodine a do Bratislavy dorazí o 20.14 hodine.

Zdroj: cas.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.