Kedy u nás začne Babie leto? Dočkáme sa ho vôbec tento rok? Tieto otázky sa v poslednom čase pýta množstvo ľudí. Letné počasie u nás totižto vystriedalo upršané a sychravé, ktoré trvá už niekoľko dní vkuse.

Slovenský hydrometeorologický ústav na svoje facebookovej stránke informuje, že v prvých dňoch tohto týždňa môžeme ešte očakávať sychravé počasie so zrážkami, no postupne by sa to malo zlepšovať. Najnovšia predpoveď podľa modelu GFS predpokladá suché počasie počas celého týždňa na celom našom území.

Vďaka týmto podmienkam by k nám malo tento týždeň konečne prísť počasie, ktoré bude pripomínať Babie leto. Bude to už bez výdatnejších zrážok, bude jasno až polojasno, slabý vietor a pri slnečnom počasí cez deň bude teplejšie ako počas predchádzajúcich dní. Otázne však stále zostáva, koľko u nás takéto počasie vydrží a či to nebude len záležitosť pár dní. Očakávať môžeme ale teploty až do 20 stupňov, ktoré budú po doterajšom počasí príjemnými.

Počasie sa na západnom území bude ustáľovať komplikovanejšie než na strednom a východnom, nakoľko sa tam môžu vyskytnúť ešte prehánky. Treba ale zdôrazniť aj fakt, že Babie leto je typické teplým počasím, no to sa u nás ešte počas tohto týždňa moc neprejaví.

Zdroj/Foto: Facebook/SHMÚ, www.meteoinfo.sk