Topoľčianska dopravná polícia bola privolaná k dopravnej nehode, ktorá sa stala v sobotu 13. januára medzi obcami Krtovce a Nitrianska Blatnica. Ide o ďalšiu nehodu, pri ktorej úradoval alkohol.

“Asi o pol tretej popoludní tu pravdepodobne v dôsledku dostatočného nevenovania sa vedeniu vozidla 52-ročným vodičom zišlo vozidlo z cesty. Škoda Fábia sa niekoľkokrát prevrátila, pričom vznikla materiálna škoda za asi tisíc eur. Vodič sa pri nehode nezranil,” uviedla nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Privolaná policajná hliadka podrobila vodiča dychovej skúške na alkohol, pričom výsledok bol pozitívny. Vodič nafúkal 1,31 promile. Poverený policajt obvinil muža z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. 52-ročnému mužovi za tento prečin hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Zdroj/Foto: KR PZ v Nitre

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Mladá a ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá sa zaujíma o všetko, čo sa deje okolo nej a má potrebu upozorniť na to aj svoje okolie. Miluje písanie a ak náhodou nepíše nejaký článok, rada si prečíta dobrú knihu.