Dvanásť najlepších zdravotníckych pracovníkov Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) za rok 2016 v kategóriách: lekár, sestra, iný zdravotnícky pracovník a za celoživotný prínos v zdravotníctve ocenil v stredu 17. mája pri príležitosti Svetového dňa zdravia predseda NSK Milan Belica.

Ako v príhovore uviedol, v posledných rokoch je naše zdravotníctvo vystavené často aj nezaslúženej kritike širokej verejnosti. Pritom je podľa neho nepopierateľné, že ministerstvu zdravotníctva i jeho podpore zo strany vlády SR sa postupne darí rozmotávať klbko zložitých problémov rezortu, aj keď zavádzanie zmien si vyžaduje dlhšie časové obdobie.

V kategórii celoživotný prínos v zdravotníctve ocenenie získal Tibor Pavlík, lekár so špecializáciou v chirurgii, Nemocnice s poliklinikami, n.o., Topoľčany.

Okrem neho i Juraj Barta, lekár so špecializáciou v urológii, Urorex, s.r.o., Centrum zdravia Vráble Slavomíra Zentková, vedúca sestra KAIM – na dôchodku, Fakultná nemocnica Nitra.

Nositeľmi ocenenia ZDRAVOTNÍK ROKA 2016 sa v kategórii lekár stali: Pavol Poliačik, prednosta Kardiologickej kliniky Fakultnej nemocnice Nitra; Gustáv Škodáček, primár chirurgického oddelenia Forlife, n.o., Všeobecná nemocnica v Komárne; Alena Ženčárová, primárka oftalmológie, Diamond Medical, Centrum jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nové Zámky.

Zdroj, foto: unsk.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.