Nešťastie, ktoré sa stalo nedávno v Pohronskej Polhore pri Brezne odhaľuje pomaly svoje detaily. Dôvodom streľby má byť túžba mužov po rómskych dievčatách. Martin (24) s kamarátmi po streľbe nasadli do auta a utiekli.

Celá situácia sa zvrtla v okamihu, keď sa traja opití kamaráti rozhodli, že idú do Pohronskej Polhory nájsť dievča, ktoré by uspokojilo ich túžby. So sebou zobrali aj samopal, ktorý mali doma ukrytý. Keď sa mladíkom nepodarilo vziať žiadne dievča, Martin začal strieľať na náhodný dom, v ktorom bola nič netušiaca rodina s malými deťmi. Pri streľbe našťastie nikoho nezasiahol a polícii sa ich podarilo ľahko nájsť a zadržať.

Dôvodom streľby je podľa nich len túžba zaujať a upozorniť na seba. Aby toho nebolo málo, polícia prehľadala aj domy týchto troch mužov. Pri prehliadkach našli a zaistili 3 guľové zbrane, pištoľ a asi 500 nábojov. Všetky zbrane mali v nelegálnej držbe, čo potvrdil aj banskobystrický krajský policajný riaditeľ Štefan Šurka.

Motív ich konania je ešte stále predmetom vyšetrovania, no polícia nateraz rasový motív vylúčila. Polícia uvádza, že dôvodom streľby má byť zúrivosť muža, ktorému sa nepodarilo získať rómske dievča a odviezť si ho. Muži boli počas incidentu pod vplyvom alkoholu, pričom každému bolo namerané viac ako jedno promile v dychu. Keďže boli muži v minulosti už súdne trestaní, za tento ich čin im hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Zdroj | Foto: Facebook Polícia Slovenskej republiky

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk