Ilustračná foto

V Hlohovci sa v nedeľu odohrala dráma. Polícia prišla na pomoc Márii, ktorá bola v ohrození života pred svojim manželom Miroslavom. Policajti agresívnemu mužovi dali putá, no v tom sa stalo niečo nečakané!

V Hlohovci došlo v nedeľu večer k rodinnej dráme. Mária (50) zavolala na svojho muža políciu z dôvodu obavy o svoj život. Miroslav jej vraj nadával a vyhrážal sa jej ublížením na zdraví, preto siahla po telefóne a zavolala na tiesňovú linku. Na miesto ich bydliska prišla dvojčlenná policajná hliadka, ktorá prišla situáciu preveriť. Všetko sa udialo na Nitrianskej ulici v Hlohovci v obytnom dome.

Keď hliadka dorazila na miesto, jeden z policajtov zostal s podozrivým a druhý išiel do bytu za Máriou situáciu preveriť. Manželka Mária uviedla, že je muž od obeda popíjal alkohol a bol na ňu agresívny. Tentokrát na ňu síce nezaútočil, no v minulosti k napadnutiu malo dôjsť, dokonca bola nútená utiecť aj z domu. Polícia tento incident vtedy vyriešila dohovorom.

Policajti sa po preverení situácie rozhodli muža vykázať z bydliska a v sprievode si išiel zbaliť svoje osobné veci do bytu. V momente ale zmenil svoje správanie a stal sa agresívnym, pričom sa zahnal dokonca aj na policajtov. Keď sa rozbehol za manželkou s cieľom ublížiť jej, polícia ho zadržala a nasadili mu putá. V tom momente sa však muž začal červenať a ťažko dýchať.

Policajti mu dali putá ihneď dole a privolali záchranárov. Príslušníci zboru mu dali aj prvú pomoc a poskytli mu umelé dýchanie a masáž srdca. Lekár zobral Miroslava do nemocnice, no pri prevoze zomrel. Presná príčina smrti však nie je jasná a odhalí ju až pitva.

Správanie policajtov a použitie pút vyhodnotili nariadení ako opodstatnené, nakoľko mohlo dôjsť zo strany Miroslava k ublíženiu iným osobám. Postup policajtov teraz preveruje policajná inšpekcia.

Zdroj: cas.sk | Foto: Youtube