Takto to má vyzerať! Po tom, ako dubnickí hokejisti neprišli v šiestom kole do Dolného Kubína v konkurencieschopnej zostave a vysoko prehrali, vrátili sa späť, a to vo veľkom štýle. Dva náročné zápasy v priebehu troch dní pretavili do zisku šiestich bodov.

V sobotu 29. októbra na dubnický zimný štadión pricestovali obhajcovia prvenstva z Nitry, ktorým to však v tejto sezóne zatiaľ nejde podľa predstáv. Napriek tomu našich chlapcov poriadne potrápili a jasný zápas dokázali zdramatizovať tak, že ešte osemdesiat sekúnd pred koncom Dubnica viedla najtesnejším rozdielom. Našťastie však, záver patril opäť Dubnici, ktorá vyhrala o tri góly.

Povzbudení triumfom sa vo sviatok 1. novembra Dubničania vydali do Bratislavy, kde ich čakal suverénny líder súťaže HC Bratislava, klub ktorý nielen viedol tabuľku o tri body, ale zároveň mal aj najlepší útok a najlepšiu obranu. To však Dubnici vôbec nevadilo a výzvu prijala. Na úvodný gól domácich zareagovali dokonale a otočili skóre zápasu. To bolo v polovici stretnutia vyrovnané, no druhá polovica zápasu patrila už len a len Dubničanom, ktorí domácich rozniesli rozdielom triedy a v priebežnej tabuľke tak poskočili na 3. miesto!

MHK Dubnica – HC Dynamax Nitra 96 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

• 11. min. – 1:0 – 23 BRANDIS Róbert (61 KIŠKA Matej)
  • 28. min. – 2:0 – 53 PAVLIKOVSKÝ Rastislav (44 TOMÍK Róbert, 12 JAKÚBEK Martin)
  • 51. min. – 3:0 – 53 PAVLIKOVSKÝ Rastislav (23 BRANDIS Róbert, 44 TOMÍK Róbert)
  • 53. min. – 3:1 – 7 BLICKLING Karol (10 VRANÍK Martin)
  • 56. min. – 3:2 – 10 VRANÍK Martin (16 OSTERTÁG Ladislav)
  • 59. min. – 4:2 – 44 TOMÍK Róbert (53 PAVLIKOVSKÝ Rastislav, 17 BARON Martin)
  • 60. min. – 5:2 – 77 POZNÍK Anton (85 KLUKA Michal, 14 LEZO Anton)

HC Bratislava – MHK Dubnica 3:7 (1:2, 2:2, 0:3)

• 5. min – 1:0 – 88 VEBER Roman (10 MUCHA Lukáš, 92 ŠČEPKO Bystrík)
  • 11. min – 1:1 – 17 BARON Martin (14 LEZO Anton, 53 PAVLIKOVSKÝ Rastislav)
  • 17. min – 1:2 – 23 BRANDIS Róbert (61 KIŠKA Matej, 21 JÁNOŠ Branislav)
  • 22. min – 1:3 – 14 LEZO Anton (22 HANTÁK Tomáš)
  • 23. min – 2:3 – 73 KOVAČIČ Ján (92 ŠČEPKO Bystrík, 53 NEUMANN Vladimír)
  • 31. min – 3:3 – 9 LISOŇ Marek (97 GRON Stanislav)
  • 32. min – 3:4 – 44 KAZDA Mário (14 LEZO Anton, 22 HANTÁK Tomáš)
  • 49. min – 3:5 – 12 JAKÚBEK Martin (53 PAVLIKOVSKÝ Rastislav, 17 BARON Martin)
  • 52. min – 3:6 – 21 JÁNOŠ Branislav (23 BRANDIS Róbert, 79 KOTLÁRIK Peter)
  • 54. min – 3:7 – 61 KIŠKA Matej (53 PAVLIKOVSKÝ Rastislav, 71 TRENČAN Denis)

Aktuálne je MHK Dubnica s 15 bodmi na 3. mieste len tri body za lídrom tabuľky, ktorým je i naďalej HC Bratislava.

Zdroj: hockeyslovakia.sk | Foto: pixabay.com