Polícia bola v utorok 24. júla privolaná k dvom dopravným nehodám s účasťou motocyklistu v okresoch Senica a Hlohovec. O udalostiach informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová. 

Prvá nehoda bola nahlásená o 14.18 h v obci Kúty. Podľa slov hovorkyne 42-ročná žena vychádzala na aute VW Golf z miesta ležiaceho mimo cesty a odbočovala doľava. Od obce Sekule práve prichádzal 26-ročný vodič z Brodského na motocykli Yamaha 600 a došlo k zrážke.

 

“Vodič motocyklu utrpel pri nehode ťažké zranenia, s ktorými bol prevezený letecky do nemocnice. Polícia alkohol u ženy nezistila, u vodiča bola odobratá krv. Okolnosti dopravnej nehody a mieru zavinenia u účastníkov nehody polícia naďalej vyšetruje aj za pomoci znalca z odboru cestná doprava,” uviedla Mária Linkešová z KR PZ v Trnave.

 

Krátko po tejto udalosti prijala polícia informáciu o nehode motocyklistu medzi obcami
Pastuchov a Hlohovec. Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa, 21-ročný vodič z Nitry neprispôsobil rýchlosť svojim schopnostiam a povahe vozovky, v pravotočivej zákrute prešiel do protismeru a došlo k zrážke s osobným autom Chevrolet Cruze. Mladý vodič sa pri nehode zranil stredne ťažko. Ostatní účastníci sa pri nehode nezranili. Polícia alkohol dychovými skúškami nezistila.

 

“Polícia apeluje na motocyklistov, aby z pocitu vlastnej bezpečnosti prispôsobili jazdu tak, aby minimalizovali rizikové situácie na cestách. Nie každá situácia je predvídateľná pre ostatných vodičov. Stále ide o najrizikovejších účastníkov cestnej premávky a zodpovedný prístup by mal byť na prvom mieste,” dodala na záver Linkešová.

 

Zdroj/Foto: KR PZ Trnava