mesto Myjava

Sobota 8. októbra patrila v Myjave nielen tradičnému trhu, ale taktiež farmárskym trhom. Na námestí za evanjelickým kostolom sa počas dopoludňajších hodín rozprestierali maľované chalúpky, ktoré ponúkali mnoho užitočných výrobkov a chutné občerstvenie.

Všade samé jedlo

Už pri príchode na trh sa zo všetkých strán šírila lákavá vôňa klobások, obľúbených párancov či tradičných podpecníkov. Najmä pri nich sa každý druhý pozastavil, až samotný predajca nestíhal prikladať do pece. Odísť z trhov bez toho, aby ste si na niečom pochutili, by bol pri tých pochúťkach skrátka hriech. Medové stánky sa neobišli ani bez známej medoviny, ktorej výbornú chuť si zákaznici vo veľkom pochvaľovali. Vystáť si rad sa tak všetkým labužníkom určite oplatilo.

podpecníky

Každý si mohol nájsť to svoje

Pripravené bolo aj sedenie pre návštevníkov, v dôsledku chladného počasia však ostávalo prázdne. Ľudia naopak v skupinkách postávali pri stánkoch, ktoré mali naozaj čo ponúknuť. Krásne a užitočné výrobky z už spomínaného medu ako krémy, balzámy, sviečky, ale aj rôzne chutné zaváraniny, ovocie, mäsové či syrové výrobky. Jednoducho povedané, výborné zastúpenie farmárskej šikovnosti.

medové výrobky v myjave

Príjemná atmosféra, skvelí ľudia

Odvážlivci mali možnosť za dobrovoľný príspevok vyjsť dlhými schodíkmi až na vežu evanjelického kostola. Tá ponúkala nádherný výhľad na Myjavský kraj, kto mal šťastie, mohol si priamo z veže vychutnať, ako bijú zvony. Počas celého farmárskeho diania spríjemňovali atmosféru Heligonkári z Prietrže. Príjemným prekvapením bola výborná účasť obyvateľov mesta, ktorí opäť raz nesklamali a dokázali, že Myjavčania sú naozaj pyšní na svoj kraj.

heligonkári

 

myjavská veža

Zdroj: Autor | Foto: Autor