Robert Fico ponúkol za informácie o Kuciakovom vrahovi milión eur. Svojim konaním však všetko skomplikoval. Na polícii sa totiž teraz hlásia Slováci, ktorí sú vo finančnej tiesni. Tento muž z Prievidze dal dokonca polícii jasnú podmienku. 

Už je to viac ako mesiac, čo Slovensko obletela informácia o vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Od začiatku bolo jasné, že vyšetrovanie nebude ľahké a verejnosť si na závery bude musieť počkať. Vtedajší premiér Robert Fico pár hodín po nájdení tiel vystavil na stôl milión eur, ktoré ponúkol za nájdenie vraha Kuciaka a Kušnírovej. Jeho konanie odsúdilo množstvo ľudí, medzi nimi aj odborníci a zahraničie. Dnes je už jasné, že týmto činom skomplikoval celé vyšetrovanie. Na polícii sa totiž hlásia ľudia, ktorí chcú svojej rodine zabezpečiť milión eur aj na úkor toho, že pôjdu do väzenia.

S rôznymi historkami sa vraj klamári ozývajú denne a neváhajú všetko prikrášliť. Len pár dní po Ficovej výzve sa na polícii prihlásil muž z Prievidze, ktorý sa sám dobrovoľne priznal a tvrdil, že je vrah Jána a Martiny. Aj napriek tomu, že polícii sa jeho priznanie zdalo byť klamlivé, pre istotu k nemu bola vyslaná zásahová jednotka, ktorá všetko preverila. Príslušníci zboru zistili, že muž bol opitý a svoje rodinné a finančné problémy chcel vyriešiť naozaj zvláštnym spôsobom.

Neznámy polícii oznámil, že je ochotný sa prihlásiť ako vrah novinára a jeho snúbenice pod podmienkou, že na účet jeho rodiny pošle Robert Fico odmenu, ktorú pred celou krajinou sľúbil. Muža polícia síce zatkla, no po pár hodinách ho ja pustila. Chlapík tak zbytočne zamestnával kriminalistov, ktorí sa mohli venovať iným veciam spojeným s touto vraždou. Je teda jasné, že expremiér svojim konaním nepomohol, ale práve naopak celé vyšetrovanie výrazne sťažil. Či to bol zámer alebo to myslel dobre, vie už len on sám.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Facebook/Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.