Predpovede meteorológov sa, bohužiaľ, naplnili a celé Slovensko zasiahol v nedeľu 29. októbra silný vietor. Na väčšine územia dosahuje rýchlosť vyššiu ako 100 km/hod, čo spôsobilo nemalé materiálne škody. 

Prezídium Hasičského a záchranného zboru na svojej facebookovej stránke počas celého dňa informuje o kritickej situácii na Slovensku. Od rána boli hasiči vyslaní k viac ako 120 udalostiam, pričom desiatky z nich aj naďalej prebiehajú. Najväčšia pomoc je potrebná v Trenčianskom a Trnavskom kraji, no zásahy boli potrebné aj v Nitrianskom, Bratislavskom či Košickom kraji. Ide prevažne o výjazdy k uvoľneným strechám a spadnutým stromom, ktoré v mnohých prípadoch blokujú cestné komunikácie a drôty elektrického vedenia.

“Pomoc príslušníkov bola potrebná aj v Senici, kde sa na jednom z bytových domov uvoľnila strecha a spadla na niekoľko zaparkovaných vozidiel. Hasiči boli privolaní aj do lokality Nižné Kamence, kde sa vybrežil vodný tok Varínka a zahatal cestu dvom zaparkovaným vozidlám s niekoľkými cestujúcimi. Hasiči osoby vyviedli do bezpečia pomocou lana,” uvádza HaZZ na Facebooku.

Zatiaľ bolo k udalostiam spôsobených poveternostnou situáciou vyslaných celkom 250 príslušníkov hasičského zboru a v Trenčianskom kraji pomáhalo aj 25 dobrovoľných hasičov.

Zdroj/Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru